Přeskočit na obsah
Ročník 2007 Ročník 2008 Ročník 2009 Ročník 2010 Ročník 2011 Ročník 2012 Ročník 2013 Ročník 2014 Ročník 2015 Ročník 2016 Ročník 2017 Ročník 2018 Ročník 2019
Mimodomov logo

Out of Home 2015

29-31. května 2015

facebook

asociace Dítě a rodina

partneři

Generální partner:
RWE Transgas
Hlavní mediální partneři:
lidovky.cz
Hlavní partneři:
Magistrát hlavního města Prahy Nadace Jistota Modrá pyramida Zastoupení Evropské komise v ČR Nadační fond Albert
Partneři:
Kofola Crocodille Starbucks Coffee Company Emco

Nacházíte se:

Zážitková hra / sportovní program

Každý ročník festivalu OUT of HOME přináší hlavně jeho účastníkům - dětem z dětských domovů, nevšední zážitky a poznatky. Dlouho jsme hledali formu zážitkové hry, která by dětem poskytla nejen zábavu, ale také užitečné informace a postřehy, které mohou zužitkovat ve svém dalším životě. Osvědčila se nám forma netradičních stanovišť, která jsou rozmístěna po Praze a každý tým absolvuje 3 stanoviště za den. Jeden ročník jsme dětem představovali volnočasové aktivity, další ročník pak zase tradiční profese. Do budoucna bychom rádi dětem představovali nejen profesní možnosti, ale také jim chceme ukázat koníčky, které člověk může dělat ve svém volném čase, ale když je šikovný a má vůli, může se jimi živit. I 9. ročník ponese tematický název: KDYŽ SE CHCE, VŠECHNO JDE. Děti nahlédnou opět do dílen renomovaných odborníků, umělců, podívají se do zákulisí divadla, filmu, zkusí si vymodelovat nádobí, ušít šaty, navrhnout domek. Přibyla i celá řada nových stanovišť. A my doufáme, že si nejen užijí víkend v hlavním městě, ale něco si z našeho festivalu odnesou.


Pořadí vítězů festivalu Out Of Home 2015

1. místo - DD Ústí nad Labem - Střekov

2. místo - DD Kroměříž

3. místo - DD Liptál

detailní výsledky hry
Reakce na OUT of HOME 2015

Ahoj Tamaro, víkend byl super. Jen jsme si říkaly s kolegyní, že by bylo dobré přihlédnout k mentálnímu postižení dětí. Léta s námi jezdí sice větší děti, ale i tak mají problémy:-( - zvláštní a pomocná škola. A tak skupina co neumí pořádně časové údaje, protože to není v jejich schopnostech, natož se orientovat v časovém plánu tak stanoviště Time manager je dost pech:-) a bylo mi upřímně líto lidiček kteří měli na tomto stanovišti motivovat děti k nějakému výkonu....tak asi jen tak, promíchat stanoviště tak, aby bylo aspoň jedno víc akční. Také více poučit vedoucí stanoviště jak mají k dětem přistupovat...viz.modní návrhář. Pán začal mluvit slovensky - děti zíraly s otevřenou pusou že nerozumí :-D a místo přivítání vysvětlení co a jak jim ve slovenštině bylo řečeno: "Vezměte si tužku papír si to nakreslete a něco udělejte".
Ale neber to jako kritiku, jen pohled z naší strany, jinak dětem se líbilo a nám také:-)
Krásný propršený den.
Veronika, DD Dlažkovice
Ahoj Tamaro

zdravíme ze Strážnice a reaguji na Tvou prosbu feedbacku k proběhlému festivalu. Z pohledu vychovatele byla především znatelná změna v absenci možnosti účastníky jakkoliv na stanovišti sledovat. Jelikož stejně nemáme žádnou možnost zasahovat do bodování, tentokrát nemůžeme posoudit průběh ani pro interní potřebu (kdo a jak se do činnosti zapojoval apod.). Já, jelikož jsem se zúčastnil již počtvrté, určitou představu mám, ale kolegyně, která zde byla poprvé už ne. Festival je ale především pro děti, a tak z tohoto pohledu s důrazem na jejich absolutní samostatnost byl proběhlý ročník lepší, takže jak se to vezme. Ještě bych možná hodnotil méně povedené jídlo, tedy to sobotní v terénu, ale to spíše cituji názory za ostatní, já osobně jsem k jídlu velmi tolerantní.
Ještě přidávám reakce zúčastněných dětí, byť se netýkají doslova hodnocení, ale spíš vyjadřují jejich pocity. Cituji doslova:

Jiřina 14. let: "Moc vám děkuji za to že jsme mohli přijet. Je to úžasné tak jak to je. Nic změnit k lepšímu už tam nejde."
Nora 15. let: "Chtěla bych vám moc poděkovat za to že jste nás pozvaly na OOH. Moc se mi tam líbilo. Řekla bych že tam už ani nic zlepšit nejde."
Pavel 16. let: "děkuju vám, bylo to super, nic bych na tom asi neměnil."
Zdenek 17. let: "Díky za pozvání na ooh a bylo to super."
Sabina 16. let: "Chtěla bych vám moc poděkovat že jste nás pozvaly na ooh. Všechno se mi líbilo."

Tolik názory dětí....necháme se tedy překvapit, jak bude vypadat jubilejní ročník. Myslím si, že zájem bude opět velký.
Za DD Strážnice přeje krásné léto a zdraví
strýc Mirek, DD Strážnice
Dobrý den,
jsem jedna z týmu DD a ŠJ Lichnov a chtěla bych vám za náš tým moc poděkovat. Za celý program a za úžasné instruktory kterými byli Aneta a Lukáš myslím si že vás to stálo hodně úsilí a času ale vyplatilo se to všichni z našeho týmu jsme byli moc nadšení a užili jsme si v Praze hodně zábavy a máme spoustu zážitků nejvíce se nám líbila party ,kterou jsme si užili samozřejmě i s instruktory a překvapivě i s vychovatelkami celý víkend byl úžasný a i když jsme nevyhráli tak jsme se zúčastnili a víme co můžeme a měli bychom zlepšit a to se přece taky počítá už se těšíme moc na 10. ročník OUT OF HOME. děkujeme za vše !!
Gabriela Švantnerová a spol :) DD Lichnov
Dobrý den, zdravíme z Mostu.
Letošní ročník pro nás nebyl příliš úspěšný, ale byl pro nás vyjímečný.
Setkali jsme se hned na prvním stanovišti s Lukášem Dolejšem, který u nás v domově vyrůstal.
Bylo to setkání velmi dojemné. Lukáš pracuje v kavárně Starbucks a je spokojený.
Je z něj mladý muž, který se naučil odpovědnosti a pokračuje ve vzdělávání, z čehož máme velikou radost.
Právě proto má festival Out of Home veliký smysl a jsme rádi, že tato akce stále /díky Vám všem/ pokračuje.

Připomínku bychom měli k sobotním snídaním ....
26 dětských domovů se nestíhá za naplánovanou dobu nasnídat a proto chodíme na 1. stanoviště pozdě.
To nás může i poškodit v hodnocení nebo bodování.
Sice se vždy omluvíme, ale.....
Pamatuji si, že ani loni jsme nestihli být na prvním stanovišti včas i když jsme se o to velice snažili.

Děkujeme za Vaši práci a čas, který dětským domovům věnujete.
Je nám s Vámi všemi moooooc dobře a držíme palečky do dalších ročníků festivalu Out of Home.

Veliké poděkování patří Vám, všem organizátorům, sponzorům a věrným asistentkám Terezce, Barče a ostatním...asistentům.
Děti a tety z DD Most, V. Kavecká
Dobrý den, ahoj
zpětná vazba z DD Hora Svaté Kateřiny - určitě chceme nejprve poděkovat za akci, kterou pro děti připravujete jako celek.
Sloučení s DD Potštejn nám vůbec nevadilo... I když jsme se nedostali v pořadí někam nahoru, děti měli možnost poznat někoho nového. Ono podle mého celkově nejde o pořadí... Mě osobně by se líbilo vždy z každého stanoviště vypíchnout někoho, částečně se tomu tak děje, protože hodnocení poroty mi přijde velmi těžké a vlastně nemožné - jde o věci, které poměřovat úplně nejde... Určit ale celkového vítěze má svoje kouzlo...
Letošní stanoviště byla velmi zajímavá - pro mě zejména OD Albert - měl jsem snad více dotazů než děti samotné u administrativní budovy, dětem se nejvíc asi líbilo u hasičů, Messenger byl podle mě zase nejvíce o praxi samotné...
Rozhodně za mě Out of Home ano.... Má to smysl a děti vidí, co vše se může dělat, že svět není jen černobílý...
Děkujeme Vám
S pozdravem
Bc. Jan Ptáček, DD Hora Svaté Kateřiny
Milá Tamaro,
poděkování patří především všem vám, co jste se podíleli na organizaci a celému týmu za vymyšlení zážitkové celodenní hry pro naše děti. Všichni si s tím poradili naprosto skvěle a nenašli jsme žádné nedostatky, prostě samá chvála a podtržená 1 s *!!! A dodejme, že podle mého názoru není jednoduché to vše takto bezproblémově a ve všech oblastech zorganizovat. Děti si náramně vše a plně užily, popraly se se zadanými úkoly a poznaly plno pro ně nového a zajímavého. Hodnocení našich dětí je ve stručnosti – moc se nám to vše líbilo a těšíme se na příště. Toto je určitě ta nejdůležitější zpětná vazba, která hovoří za vše – prostě krásný den se skvělou atmosférou. Moc děkujeme celému týmu OOH, včetně asistentů, kteří si to plně užívali také. Všem posíláme pozdravy...Závěrem přeji krásné léto, nabraní plno energie do dalších aktivit a ať se vše daří!!! Pokud se neuvidíme dříve, tak zase za rok nashledanou (pokud se probojujeme s dětmi a dostaneme se do soutěže dalšího ročníku).
S pozdravem
Břeta, Dětský domov Krnsko
Dobrý den Tamaro,
děkujeme za krásný víkend strávený v Praze na festivalu OOH. Žádné námitky mě opravdu nenapadají, naopak bych řekl, že se organizace každoročně zlepšuje, a tak nezbývá než celý organizační tým pochválit. Děti byly velmi nadšené a na zážitkovou hru budou dlouho vzpomínat! Zcela nečekaně se už těší na vítězný zážitkový víkend, rovněž tak na další jubilejní 10. ročník festivalu OOH :)
Ještě jednou díky.
S pozdravem
vychovatel Martin Beneš, DD Ústí nad Labem - Střekov
Milí přátelé, kamarádi
ještě jednou vám děkujeme za skvělý 9. ročník soutěže OUT OF HOME, ze kterého máme všichni plnou hlavu nádherných zážitků. Věřte, že již teď se těšíme na 10. ročník.
Všem organizátorům, kromě pevného zdraví, přejeme nové tvůrčí nápady, ať vás neopouští síla, elán a chuť něco dělat pro druhé.
teta Jarmila, DD Liptál
Dobrý den Tamaro,
chtěli bychom Vám a vašemu celému týmu moc poděkovat za úžasný zážitkový víkend. Děti opět získaly nové obzory a informace , odjížděly unavené, ale nadšené.Velké poděkování našemu asistentovi Jardovi - byl skvělý a děti na něj jen tak nezapomenou. Ráda bych Vám také poděkovala za cenu, kterou jsme od vás dostali , udělala velkou radost. Snad vám všem vydrží elán a chuť do dalšího ročníku, protože my už se teď moc těšíme.
Krásný den a Vám vše nejlepší k svátku přejí
děti a tety z Aše
Dobrý den,
zdravím z Humpolce a chtěla bych moc poděkovat za sebe i zúčastněné děti letošního OUT OF HOME. Jako každý rok, tak i letos přijely děti z Prahy velmi spokojené a plné nových zážitků. Vím kolik úsilí stojí organizace takovéto velké akce a tak vám všem patří veliký obdiv a dík.
Přeji všem krásné léto a příští rok snad opět na viděnou.
Alena Kotnová, DD Humpolec
Děkuji celému realizačnímu týmu za to, že jste pro naše děti opět připravili nezapomenutelný víkend v Praze. Je mi jasné, že zorganizovat akci takového rozsahu vyžaduje 100% nasazení + celé srdce. Díky za to, že vás to baví a budu vám držet palce, aby vás to bavit nepřestalo. Jiří Kotschy, DD Čtyřlístek, Planá

Přihlášené dětské domovy 2015Kontakt pro koordinaci DD:
Tamara Pižlová
email: tamaralucia@seznam.cz
gsm: 773 490 127

Koordinace asistenti týmů DD:
Renata Ulvrová
email: renata.ulvrova@seznam.cz
gsm: 734 211 839

 

© Copyright Mimo domov, o.s. 2009-2024, webmaster: Radim Hašek


Přejít na začátek stránky