Přeskočit na obsah
Ročník 2007 Ročník 2008 Ročník 2009 Ročník 2010 Ročník 2011 Ročník 2012 Ročník 2013 Ročník 2014 Ročník 2015 Ročník 2016 Ročník 2017 Ročník 2018 Ročník 2019
Mimodomov logo

Out of Home 2015

29-31. května 2015

facebook

asociace Dítě a rodina

partneři

Generální partner:
RWE Transgas
Hlavní mediální partneři:
lidovky.cz
Hlavní partneři:
Magistrát hlavního města Prahy Nadace Jistota Modrá pyramida Zastoupení Evropské komise v ČR Nadační fond Albert
Partneři:
Kofola Crocodille Starbucks Coffee Company Emco

Nacházíte se:

Novinky

 • 22. ledna 2016 Letošní rok je pro nás významný. Náš festival OUT of HOME oslaví kulaté narozeniny a na svém pomyslném dortu bude mít už DESET svíček. Budeme moc rádi, když s námi budete přitom. A kdy to vypukne? Termín je 20.-22. května!!!! Čeká nás mnoho novinek, o kterých vás budeme postupně informovat.
 • 8. ledna 2016 Právě vyhlašujeme soutěž pro začínající či amatérské fotografy z řad dětí z dětských domovů!!! Odměnou bud krom finanční odměny i profesionální stáž pod vedením fotografky!!! Své fotografie můžete zasílat již nyní - více informací na stránkách události na Facebooku.
 • 2. ledna 2016 Vkročili jsme všichni do Nového roku a my vám za Mimo domov moc přejeme, aby byl pro vás pohodový, úspěšný a klidný. Důležité je zdraví, dobří lidé v blízkosti a samé dobré zprávy. K nám právě jedna doputovala, tak se moc radujeme. Jsou známy výsledky grantového řízení u Nadačního fondu Albert, kam jsme se přihlásili a na příští rok jsme získali podporu ve výši 31 447 Kč. Děkujeme moc všem, kteří pro nás hlasovali! A děkujeme nadačnímu fondu za podporu...
 • PF2016
 • 16. prosince 2015 Máme moc příjemnou zprávu. Již dnes víme, že jsme na naší listopadové benefici "Jak se žije Mimo domov" získali krásných 26.000,-, které budou pomáhat v Dětském domově Dlažkovice. Také se nám na této akci a také na aukci v kavárně 3+1 podařilo prodat několik obrazů malovaných dětmi v DD Trnová a penízky za tyto obrazy budou pomáhat právě v tomto dětském domově. Máme obrovskou radost a všem moc děkujeme!!!!
 • 4. prosince 2015 Albert - Vánoční perníček Desátý ročník festivalu OUT of HOME získal podporu Nadačního fondu Albert. O výši příspěvku se ale teprve rozhodne hlasováním a my bychom vás chtěli moc poprosit o pomoc a podporu. V rámci kampaně 'Vánoční perníček' se na prodejnách Albert prodávají od 2. do 27. prosince speciální perníčky, kde za každý prodaný kus poputuje do Nadačního fondu Albert 5 Kč. Výsledný výtěžek bude přerozdělen mezi všechny vybrané organizace k podpoře. Stačí, když pro nás budete hlasovat na stránkách. Každý hlasující má k dispozici po celé období hlasování maximálně 3 hlasy, které může rozdělit mezi maximálně 3 projekty. Čím více vybrané organizace získají hlasů, tím větší podíl z celkového výtěžku prodejní akce Vánoční perníček mohou získat. Děkujeme!!!!
 • 4. prosince 2015 Náš tým opět vyráží do terénu. Tentokrát se chystáme v neděli 6. prosince na výjezd za dětmi do Dlažkovic a vezeme s sebou i zajímavé hosty. Stylistka a kosmetička Daniela Ifebe si pro děti připravila workshop, kde se dozví nejen o vhodném oblečení na různé příležitosti, ale také zjistí, jaké barvy jsou pro ně nejvhodnější. Děti si pak budou moci zasoutěžit o moc hezké oblečení, které jim věnovali pro tuto příležitost zaměstnanci společnosti Albert. Pozvání přijalai velice šikovná Terezka Plintová, se kterou si budou moci děti vyrobit vánoční dárky. A malou hudební dílničku přiveze akordeonista Petr Lüftner. A to zdaleka není všechno! Už se na děti moc těšíme.
 • 22. listopadu 2015 benefice Lucerna 22.11.2015
 • 13. října 2015 logoDonesla se k nám dnes skvělá zpráva. Nadace Komerční banky - Jistota podpoří finanční částkou náš festival OUT of HOME 2016. Jsme velmi rádi, že jsme uspěli v grantovém programu Srdeční záležitost a naše spolupráce s touto nadací bude tak pokračovat již třetím rokem. Děkujeme!
 • 9. října 2015 Podzim je v plném proudu a my se pomalu chystáme na další výjezdy do dětských domovů. Konkrétní termíny a domovy budou již brzy známy. Na listopad připravujeme také pro přátele a příznivce naší neziskovky Mimo domov netradiční benefici, která se bude konat v Lucerně. Více informací zveřejníme již brzy. Partnerem této akce se stala Městská část Praha 1, od které jsme na tuto akci získali finanční prostředky ve výši 35 000 Kč.
 • 7. října 2015 Přestože to vypadá, že se v Mimo domov a kolem nic neděje, opak je pravdou. Naše sdružení se stalo členem Asociace Dítě a rodina. Jedná se o uskupení respektovaných neziskových organizací působících v oblasti náhradní rodinné péče. Svými aktivitami naplňují přání, aby každé dítě mohlo vyrůstat ve fungujícím rodinném prostředí. Pomáhají především ohroženým dětem, které se ocitly v obtížné životní situaci.
 • 17. září 2015 logo Naše nezisková organizace používala doposud logo s anglickým názvem, který v sobě nesl především název našeho festivalu OUT of HOME. Poprosili jsme grafika Romana Kastla ze studia EKD, aby pro nás připravil logo s názvem sdružení a toto je výsledek. Nové logo bychom rádi používali při oficiálních příležitostech, při komunikaci našeho sdružení a jeho aktivit.
 • 13. září 2015 Naše nezisková organizace se přidala k otevřenému dopisu, který je adresovaný předsedovi vlády a ministrům. V tomto dopise se apeluje především na to, aby byla sjednocena péče o ohrožené děti pod jedno ministerstvo a bylo možné tak vše řešit koncepčně, rychle a efektivně.
 • 11. září 2015 Děti z Dlažkovic, které si přijely vybrat první zářijový víkend svou výhru na Nechranickou přehradu, měly štěstí na pěkné počasí. Kromě toho, že se dozvěděly od Tomáše Maliny zajímavé informace o windsurfingu, mohly si tento pro Čechy ne úplně tradiční sport vyzkoušet. Jak jim to šlo, se můžete podívat sami ve fotogalerii. Doufáme, že si děti víkend užily a třeba se k windsurfingu zase někdy vrátí... Teď už ví, jak na to.
 • 4. září 2015 Dlažkovice míří na Nechranice! V sobotu přivítáme na Nechranické přehradě děti z Dětského domova Dlažkovice, které si přijedou vybrat svou výhru. Na festivalu OUT of HOME 2014 se umístily na druhém místě a získaly tak víkendový windsurfingový workshop, který povede český windsufař Tom Malina. Když vše dobře půjde a bude foukat, děti čeká velká jízda.
 • 31. července 2015 Jako každý rok i letos jsme připravili pro naše partnery a spolupracovníky závěrečnou zprávu z festivalu OUT of HOME 2015, která je také ke stažení na webu v rubrice PRESS. Rádi bychom ještě jednou poděkovali všem účastníkům a dobrovolníkům naší akce za účast a velké nasazení a partnerům za podporu. Budeme se těšit na setkání příští rok. Čekají nás kulatiny!!
 • 29. června 2015 O průzkumu informovala i některá média. Jsme rádi, že se o této problematice diskutuje. O průzkumu se psalo na: Idnes.cz, Aktualne.cz, NadaceJistota.cz, Blesk.cz a v sobotu 27.6.2015 se objevila také reportáž na ČT24 (čas 17:50).
 • 25. června 2015 Začínají nám přibývat ohlasy na náš průzkum, ať již pozitivní, či negativní. Rádi bychom zdůraznili, že průzkum měl za úkol zmapovat představy a připravenost dětí žijících v dětských domovech na běžný život. Víme, že dnes v celé řadě dětských domovů funguje tato příprava z iniciativy vedení a vychovatelů velmi dobře a za tyto příklady jsme moc rádi. Nicméně stále vnímáme velmi silně to, že je přípravu na odchod a pak samotný přechod do reality lépe podchytit především pak ze strany systému. Včerejší tisková konference nám potvrdila, že je nutné se tímto tématem zabývat velmi intenzivně a bylo zde nastíněno několik témat, jak tuto situaci řešit. Průzkum neslouží jako kritika dětských domovů a jejich práce s dětmi, ale pouze jako monitoring stávající situace, který třeba napomůže ke zlepšení stavu celoplošně.
 • 25. června 2015 pozvánka TK Průzkum na téma Integrace dětí z dětských domovů do společnosti jsme představili na středeční tiskové konferenci, na kterou zavítalo 32 účastníků z médií, ministerstev a neziskových organizací. Jsme rádi, že účast byla hojná a rádi bychom data získaná z průzkumu využili pro další práci. Byli bychom rádi, kdyby se řešení celé situace kolem začleňování dětí do společnosti urychlilo, protože každý rok opouští domovy tisíc dětí a velká část z nich kvůli nedostatečné přípravě končí v sociální síti, nebo se potýká s velkými problémy. Výsledky průzkumu jsou umístěny v rubrice Press.
 • 19. června 2015 pozvánka TK Naše organizace Mimo domov iniciovala průzkum v dětských domovech. Zabývá se palčivými otázkami, které děti trápí před odchodem do života v dospělosti poté, co dostudují. Ptáme se, kolik z nich má šanci na lepší budoucnost, proč mnohdy neobstojí, a kdo by jim měl v těžkém přechodu pomoci. Přípravy projektu trvaly dva roky a díky finanční podpoře Nadace Komerční banky - Jistota jsme jej mohli zrealizovat. Finanční prostředky nám poskytla také Bageterie Boulevard. Průzkum zrealizovala agentura IPSOS a hlavním partnerem je Letní dům, z.ú. Příští týden pořádáme tiskovou konferenci, kde budou data z tohoto průzkumu představena. Budeme doufat, že se konečně začne v této oblasti integrace něco dít. Tiskovou zprávu naleznete na stránce Press
 • 9. června 2015 Další novinový článek vyšel v časopisu Zámeček, ve kterém publikují děti z dětských domovů. Na festival dorazil reportér Albín Augustín Balát a nahlédli se svým kolegou Lukášem Kotlárem pod pokličku některých stanovišť. A tady je výsledek.
 • 5. června 2015 Informace o festivalu Out Of Home se dostaly i do televizních zpráv: Zprávy ve 16 na ČT24 čas 11:35, Zprávičky na ČT:D a Naše zprávy na TV Barrandov čas 7:45.
  Sledujte stránky video a napsali o nás.
 • 1. června 2015 Jsme rádi, když se k nám dostane zpětná vazba od účastníků festivalu. Dovolíme si uveřejnit jeden komentář a moc za něj děkujeme!
  Děkuji celému realizačnímu týmu za to, že jste pro naše děti opět připravili nezapomenutelný víkend v Praze. Je mi jasné, že zorganizovat akci takového rozsahu vyžaduje 100% nasazení + celé srdce. Díky za to, že vás to baví a budu vám držet palce, aby vás to bavit nepřestalo. Jiří Kotschy, DD Čtyřlístek
 • 1. června 2015 Máme tady pro vás výsledky zážitkové hry, kde jsme letos měli pro děti připraveno 23 stanovišť. Vítězem letošního ročníku se stal tým z Dětského domova Ústí nad Labem-Střekov. Druhé místo obsadily děti z Dětského domova Kroměříž a bronzovou medaili si odváží děti z Dětského domova Liptál. Vítězům moc gratulujeme, ale naše poděkování patří všem účastníkům festivalu. Doufáme, že si to děti i vychovatelé užili a budeme se těšit na komentáře a zpětnou vazbu k celé organizaci. Kompletní výsledky naleznete zde.
 • 31. května 2015 Devátý ročník festivalu OUT of HOME je za námi a máme tady první ohlasy. Sledujte náš web a FCB, postupně se zde budou objevovat fotografie ze stanovišť, a také komentáře účastníků festivalu. Doufáme, že si to všichni užili! Děkujeme dětským domovům za účast a velké poděkování patří nejen našim partnerům, bez kterých by tato akce nebyla, ale také asistentům, instruktorům, lektorům a dalším dobrovolníkům. Krásné letní dny a třeba zase někdy na viděnou:-)
 • 29. května 2015 OOH 2015 startujeme
 • 27. května 2015 O víkendu se nekoná jen festival OUT of HOME, ale také celá řada dalších zajímavých akcí. My bychom vám rádi doporučili jednu z nich. Vychází na tuto sobotu a pořádá ji Krizové centrum pro rodinu Cestou necestou. Výtěžek bude zdvojnásoben díky Nadaci Divoké husy. Cílem je získat prostředky na nákup anatomických panenek pro diagnostiku sexuálního zneužívání u dětí.
  Vydejte se na výlet do kokořínských lesů a podpořte dobrou věc!
  visual 2015
 • 19. května 2015 V letošním roce jsme navázali spolupráci s neziskovou organizací Nadání a dovednosti, která pomáhá znevýhodněné mládeži se správným výběrem studia a se vstupem na trh práce. Pro naši zážitkovou hru připravuje tato organizace ve spolupráci se společností SAMSUNG jedno ze stanovišť. Jeho náplň ale neprozradíme.
 • 27. dubna 2015 PM club I v letošním roce si dáváme záležet na místu, kde se bude konat slavnostní vyhlášení naší zážitkové hry. A máme dobrou zprávu! Opět se nám podařilo domluvit spolupráci s pražským P.M. clubem. Pro všechny účastníky máme připraveno jedno večerní překvapení a nebude chybět ani oblíbená videoprojekce klipů.
 • 21. dubna 2015 Přípravy na festival jsou v plném proudu. V letošním roce jsou pro děti připravena nová stanoviště naší zážitkové hry a doufáme, že je budou bavit. Můžeme napovědět, že se podívají a vyzkoušejí si profese v nových firmách, kam by třeba jednou mohly nastoupit. Co třeba takhle profese kurýra? Podíváme se i do zázemí firem Albert a Samsung. Více ale už neprozradíme!
 • 25. března 2015 Rádi bychom vám představili nový vizuál pro letošní 9. ročník. Pochází z dílny našeho grafika Romana Kastla a je inspirován pohybem a výlety. Snad se vám bude líbit.
  visual 2015
 • 18. března 2015 I v loňském roce jsme podávali žádost o grant na Magistrát hlavního města Prahy, která se týkala letošního ročníku. Necelý rok je vždy prováděno hodnocení a tento týden projekty schvalovala již nová rada města. Náš festival získal podporu ve výši 150 000 Kč. Je to pro nás skvělá zpráva!
 • 7. března 2015 Je to neuvěřitelné, ale již nyní máme přihlášeno na 9. ročník festivalu OUT of HOME celkem 22 dětských domovů. V letošním roce bychom rádi do Prahy pozvali 24 domovů, jsou tedy ještě dvě místa volná. Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.
 • 16. února 2015 Děti z Dětského domova Potštejn si přijely do Prahy vybrat na konci ledna svou festivalovou výhru (za krásné 3. místo), kterou byla návštěva barrandovských ateliérů a věhlasného fundusu. V této půjčovně se nachází neuvěřitelných 300 tis. kostýmů a děti si mohly některé z nich vyzkoušet. O tuto cenu budou moc děti soutěžit i v rámci letošní zážitkové hry. Fotky z akce naleznete v galerii.
 • 4. února 2015 Máme další skvělou zprávu. Společnosti Crocodille a Kofola se rozhodly, že nás podpoří i v letošním roce svými produkty. Účastníci festivalu se tak mohou těšit na výborné bagetky a lahodné nápoje. Děkujeme!
 • 21. ledna 2015 Termín letošního festivalu OUT of HOME již známe!! Konat se bude 29.-31. května. Schůzka našeho týmu je naplánována již na tento čtvrtek a pomalu se začíná dávat vše do pohybu. Připravovat budeme již devátý ročník.
 • 5. ledna 2015 PF2015
 • 3. ledna 2015 Na konci loňského roku jsme obdrželi velmi milou zprávu. Nadace Komerční banky Jistota podpoří náš festival OUT of HOME i v letošním roce a daruje nám částku 100 000 Kč. Máme velkou radost! K tomu se přidala i skvělá zpráva v letošním roce. Nadační fond Albert podpoří naše výjezdy do dětských domovů částkou 40 000 Kč. Žádali jsme u tohoto fondu poprvé a jsme za tuto důvěru v nás vloženou nesmírně potěšeni. Oběma partnerům moc děkujeme!
 • 8. listopadu 2014 Členové hudebního uskupení Clarinet Factory s námi byli na výjezdu v dětských domovech poprvé a rovnou jsme společně navštívili děti v Budkově a Senožatech. Kromě toho, že jsme měli pro děti připravený v obou domovech hudební workshop, nechyběly ani kreativní dílny a výroba šperků. V Senožatech nám děti ukázaly taneční program, který mají připravený do jedné celorepublikové soutěže. Oba domovy jsme pozvali na 9. ročník festivalu OUT of HOME.
 • 4. listopadu 2014 Tento víkend (8.-9.11.) nás čeká výjezd s hudebním uskupením Clarinet Factory do Dětských domovů Budkov a Senožaty, které se účastnily letošního festivalu OUT of HOME. Kromě toho, že na děti čeká několik workshopů (hudební, sportovní a tvůrčí) vezeme jim také krásné misky, které si vyrobily v rámci stanoviště KERAMIK. K našemu týmu se přidal i český windsurfař Tomáš Malina. Už se těšíme!
 • 15. října 2014 Křest nového videoklipu Nebe v nás od kapely Mimosféry se včera povedl a Jamm club praskal ve švech.Kmotr Pavel Šporcl popřál klukům radost ze hry a poděkoval za to, že se snaží podporovat a pomáhat dětem z dětských domovů. Rádi bychom také s klukama zorganizovali tour po dětských domovech. Podívejte se na nový videoklip a nezapomeňte nám napsat, jak se vám líbí. Děkujeme všem, kteří včera dorazili!
 • 29. září 2014 Chvilka pro tebeBěhem letošního festivalu vycházely o naší akci díky našemu PR specialistovi Romanu Hrůzovi nejrůznější články. Jedním z nich je také příběh členky našeho týmu Oliny Mistrové, která s námi již léta spolupracuje. Tento článek, otištěný v časopise Chvilka pro tebe, může být motivací pro další děti z dětských domovů, aby se nebály odchodu z domova. Každý začátek je těžký, ale když se chce, všechno jde. A Olinka je toho zářným příkladem. Celý článek si můžete přečíst v rubrice Napsali o nás.
 • 4. září 2014 První podzimní výjezd se blíží! Tuto sobotu vyrazíme s naším týmem do Dětského domova Trnová u Plzně. Tento výlet bude pro nás výjimečný v tom, že se v tomto domově nacházejí velmi malé děti, proto je pro nás výzvou připravit pro ně záživný program. Můžeme dopředu prozradit, že bychom rádi s dětmi vytvořili umělecká díla, která budou na prodej i na našem FCB. Výtěžek pak poputuje zpět do domova.
 • 8. srpna 2014 Dětský domov Čtyřlístek z Plané si vybral svou výhru, kterou získal od TV Óčko za své nasazení na stanovišti realizované touto televizí. Akce s názvem Street Skillz se konala 14. června v Praze a podle slov ředitele DD Jiřího Kotschyhi si akci děti náležitě užily. Byly tady pro ně připraveny nejrůznější atrakce a nechyběla ani exkurze zákulisím televize. Budeme se těšit na spolupráci s Óčkem i další rok a doufáme, že na festival dorazí i děti z Plané. Fotografie z akce jsou k nahlédnutí zde.
 • 7. srpna 2014 Dovolili bychom si touto cestou reagovat za naše sdružení Mimo domov na prohlášení, které učinil poslanec za ODS Marek Benda ve zpravodajství ČT. Mrzí nás, že si čeští politici nedokáží ověřit informace ještě před tím, než je prezentují navenek zvláště pak, když jejich stanoviska mnohdy poškozují zájmy konkrétní cílové skupiny.


Novinky z minulého ročníku najdete na http://2014.mimodomov.cz

 

© Copyright Mimo domov, o.s. 2009-2024, webmaster: Radim Hašek


Přejít na začátek stránky